Zoeken in deze blog

Translate

Waarom is dit weblog ook voor u interessant?

Droomt u ervan om online geld te verdienen met beleggen of trading? Dat is voor opvallend veel mensen haalbaar. Mits u beschikt over de juiste kennis. Succesvol beleggen draait niet alleen om cijfers en koersen, maar ook om inzicht in geld, financiële trends én vooral in uzelf. Want eerlijk is eerlijk: De grootste vijand voor uw beleggingen bent u meestal zelf. Op dit blog ontdekt u een grote hoeveelheid praktische uitleg, zowel actuele als tijdloze inzichten en een helder woordenboek over zelf beleggen, opgebouwd in 20 jaar. Geen loze beloftes! Geen onbetrouwbare beleggingstips. Louter pure, degelijke informatie waarmee u grip krijgt op uw keuzes en de risico’s beter leert inschatten. Want beleggen brengt altijd risico’s met zich mee. Maar met een doordachte aanpak zijn die risico’s meestal goed te beheersen. En onthoud: Beleg alleen NOOIT met geld dat u niet kunt missen of waar u al een doel voor heeft.

woensdag 21 mei 2014

Fiscale beleggingsinstelling

Fiscale beleggingsinstelling



Een fiscale beleggingsinstelling is een beleggingsmaatschappij die onder bepaalde voorwaarden geen vennootschapsbelasting verschuldigd is.

Hiertoe dient alle winst binnen 8 maanden als dividend aan de aandeelhouders te zijn uitgekeerd.

Dit dividend is dan belast met 25% We vinden deze constructies regelmatig terug bij het beleggen in onroerend goed.

Naast het zelfstandig beleggen in onroerend goed bestaat ook de mogelijkheid dit te doen via een maatschappij.

Zij zijn degene die de onroerende goederen aankopen, zij geven ter financiering hiervan aandelen uit.

Er zijn twee verschillende soorten vennootschappen.

De een is geen fiscale beleggingsinstelling (fbi) en de ander wel.

Een fbi-vennootschap heeft als voordeel dat zij geen vennootschapsbelasting verschuldigd is.

Dit heeft wel de keerzijde dat zij de ‘doorstootverplichting’ heeft.

Dit wil zeggen dat het netto rendement, huuropbrengsten min kosten) als dividend moeten worden uitgekeerd, waarover dividendbelasting betaald moet worden.

De niet fbi-vennootschap moet wel vennootschapsbelasting betalen, wat zij zal doorrekenen aan haar aandelenbezitters.

Een combinatie is ook mogelijk.

De aandelen die het bedrijf emitteert zijn op twee manieren te koop.

Aandeel A die de winst uitkeert in dividend en aandeel B die de winst uitkeert bij de verkoop van de aandelen.

Hierbij ontstaat belastingvrije vermogenswinst.

Vanaf €2,- per boek
bij aankoop gehele serie


Klik op de afbeelding voor meer informatie

Disclaimer


Alle informatie op dit weblog, inclusief de rekenmodulen, is uitsluitend bedoeld voor educatieve doeleinden en de auteur aanvaardt geen enkele aansprakelijkheid voor toepassing van de informatie. Door dit weblog te gebruiken gaat u hiermee akkoord.

De gebruikte gegevens zijn over een lange periode verzameld en de bron is niet meer te achterhalen. Mocht u van mening zijn dat uw rechten in het geding zijn dan vernemen we dat graag en zoeken ofwel een oplossing of verwijderen het betreffende begrip.

Vermelding van begrippen of onderwerpen die hier en daar ter discussie staan zoals Bitcoin en cryptogeld betekent geen aanmoediging tot investering. De schrijver aanvaardt geen enkele verantwoordelijkheid voor schade ontstaan door het bezoeken van dit weblog en door het toch te bezoeken gaat u daarmee akkoord. Advertenties zijn geheel voor rekening van de plaatser.